Volejte:
606 60 50 70
Email:
info@notable-reality.cz

Češi si raději zrekonstruují nemovitost, než koupí novou

Češi si raději zrekonstruují nemovitost, než koupí novou

Za poslední rok do rekonstrukce svého bydlení investovalo 23 procent Čechů. Vysoké ceny bytů, které i přes krizi výrazně neklesly, změnily chování lidí: nové byty příliš nekupují, ale rekonstruují ty současné.


Nové vybavení domácnosti si tak v posledním roce pořídilo 35 procent Čechů. Vyplývá to z průzkumu společnosti Home Credit. Lidé podle něho spíše investují do bydlení postupně, po malých etapách, jen výjimečně se rozhodnou zrekonstruovat celý dům nebo byt najednou.

Zpravidla bývá jednou z prvních etap výměna oken nebo oprava bytového jádra, případně nová kuchyně. "Takové rekonstrukce se pohybují svou cenou v řádu desítek tisíc korun, mnohdy přesáhnou i hranici sto tisíc," uvedl analytik Home Creditu Michal Kozub.

Za poslední rok si koupilo nové vybavení domácnosti, hlavně nábytek, 35 procent lidí, necelá jedna pětina z nich ho financovala formou úvěru. Nejaktivnější byli hlavně lidé mladé generace do třiceti let. Novým nábytkem vybavilo v posledním roce své domácnosti 43 procent z nich.

Jedním z důvodů je i nabídka prodejců a výrobců, kteří v prvních třech měsících nabízejí na svůj sortiment deset, dvacet, ale i třicet procent. Například na kuchyni bylo možné do konce března u firem Hanák nábytek nebo Sykora dostat slevu 15 procent, Indeco dávalo na skříně dokonce 30 procent slevy.

V slevě lze pořídit ale i stavební materiál a vybavení, třeba dveře a zárubně Sapeli lze do konce dubna koupit se slevou dvacet procent, které firma dává jako bonus ke svému 20. výročí založení.

Lidé si uvědomují, že investice do zkvalitnění bytu či domu je v případě postupné rekonstrukce nezadluží tak, jak by tomu bylo při nákupu nové nemovitosti.

Zdroj: http://bydleni.idnes.cz/rekonstrukce-nemovitosti-dc7-/rekonstrukce.aspx?c=A130403_165801_rekonstrukce_rez