INFORMACE KLIENTŮM: NEPRACUJEME S HOTOVOSTÍ, PLATBY PŘIJÍMÁME NA ÚČET! NAPIŠTE SMS NEBO NÁS PROZVOŇTE! ZAVOLÁME VÁM! 606 60 50 70

TOP NABÍDKA

Češi si raději zrekonstruují nemovitost, než koupí novou

Češi si raději zrekonstruují nemovitost, než koupí novou

Za poslední rok do rekonstrukce svého bydlení investovalo 23 procent Čechů. Vysoké ceny bytů, které i přes krizi výrazně neklesly, změnily chování lidí: nové byty příliš nekupují, ale rekonstruují ty současné.


Nové vybavení domácnosti si tak v posledním roce pořídilo 35 procent Čechů. Vyplývá to z průzkumu společnosti Home Credit. Lidé podle něho spíše investují do bydlení postupně, po malých etapách, jen výjimečně se rozhodnou zrekonstruovat celý dům nebo byt najednou.

Zpravidla bývá jednou z prvních etap výměna oken nebo oprava bytového jádra, případně nová kuchyně. "Takové rekonstrukce se pohybují svou cenou v řádu desítek tisíc korun, mnohdy přesáhnou i hranici sto tisíc," uvedl analytik Home Creditu Michal Kozub.

Za poslední rok si koupilo nové vybavení domácnosti, hlavně nábytek, 35 procent lidí, necelá jedna pětina z nich ho financovala formou úvěru. Nejaktivnější byli hlavně lidé mladé generace do třiceti let. Novým nábytkem vybavilo v posledním roce své domácnosti 43 procent z nich.

Jedním z důvodů je i nabídka prodejců a výrobců, kteří v prvních třech měsících nabízejí na svůj sortiment deset, dvacet, ale i třicet procent. Například na kuchyni bylo možné do konce března u firem Hanák nábytek nebo Sykora dostat slevu 15 procent, Indeco dávalo na skříně dokonce 30 procent slevy.

V slevě lze pořídit ale i stavební materiál a vybavení, třeba dveře a zárubně Sapeli lze do konce dubna koupit se slevou dvacet procent, které firma dává jako bonus ke svému 20. výročí založení.

Lidé si uvědomují, že investice do zkvalitnění bytu či domu je v případě postupné rekonstrukce nezadluží tak, jak by tomu bylo při nákupu nové nemovitosti.

Zdroj: http://bydleni.idnes.cz/rekonstrukce-nemovitosti-dc7-/rekonstrukce.aspx?c=A130403_165801_rekonstrukce_rez

AKTUÁLNĚ

Majitel vs. realitní kancelář. Kdo prodá nemovitost lépe?

V mnoha zemích je standardní, že se realitní transakce realizují výlučně prostřednictvím realitní kanceláře. V ČR je díky aktuální legislativě možné převádět nemovitosti i bez jejich účasti. Tuto možnost volí mnoho prodávajících s představou, že na prodeji více vydělají. Ovšem ne vždy je tomu tak.

... více

Finanční poradna: Jak ušetřit na výdajích za energie

Pronájem nebo splátka hypotéky, každý měsíc je váš rodinný rozpočet lehčí o částku, která bývá jedním z nejvyšších pravidelných výdajů většiny domácností. Tím ale náklady na bydlení nekončí. Provoz domu či bytu s sebou nese i další nemalé výdaje, se kterými je třeba počítat. Nejcitelněji dokážou bankovní účet zasáhnout platby za energie.

... více

Finanční poradna: Podnikatel musí na pořízení bydlení myslet dopředu

V reklamách na hypotéky vystupují veselé rodinky s pohodovými dětmi, v modelových příkladech jsou manželé zaměstnaní a část peněz na nové bydlení mají naspořeno. Skutečný život ale přináší mnoho nestandardních situací. Při počtu živnostníků v České republice je časté například to, že jeden z manželů nebo oba jsou podnikatelé. Jak se s tím banky vyrovnávají?

... více

Bydlí v 2+kk. Podívejte se, jak si IKEA poradila s malým prostorem

Čtenářka Lucie Teglová si se svým přítelem Ondřejem Černým pronajali přes server Reality.iDNES.cz byt 2+kk v Praze-Kunraticích. Zároveň se zúčastnila soutěže o proměnu za 200 tisíc a měla štěstí. Nyní má kompletně zařízený obývák, jídelní kout i ložnici.

... více

Češi si raději zrekonstruují nemovitost, než koupí novou

Za poslední rok do rekonstrukce svého bydlení investovalo 23 procent Čechů. Vysoké ceny bytů, které i přes krizi výrazně neklesly, změnily chování lidí: nové byty příliš nekupují, ale rekonstruují ty současné.

... více